Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Tato hra je tzv. "hopsačka" a nutno podotknout, že se jedná poměrně o náročnou hru, k jejímuž dohrání budete potřebovat hodně trpělivosti a zručnosti. Můžete si v menu nastavit své oblíbené "akční klávesy".

Samotná hra obsahuje 17 kapitol a každá z nich má ještě několik dalších levelů. Během hry narazíte ještě na 7 zvláštních míst, kde lze hru ukládat. Také si ji můžete uložit, když potkáte fotografa, ale musíte dbát na to, aby jste viděli světlo z jeho fotoaparátu. Když Vás potom zabijí, hra se Vám spustí od tohoto místa. Když ovšem hru ukončíte, toto uložení již nenajdete. Vaše cesta se vyznačuje na malé mapce, která se Vám otevře po spuštění hry. Východ do další kapitoly je na konci a je označen dřevěným ukazatelem. Ve hře se nachází množství různých záludností a aby jste se dostali dál, musíte je všechny překonat. Občas potkáte vílu Bettilu , která Vám přidá schopnost bez které by jste se při dalším hraní neobešli. Nové vlastnosti Vám už zůstanou po celou hru a proto je dobré se i vrátit, protože se tak dostanete do míst, která Vám byla dříve nepřístupná. Osvobozujete z klecí malé Electoony, které uvěznil zlý pan Temný, za což se Vám pokaždé připíše bonus v podobě zlaté mince. Abyste se dostali do závěrečného Zámku sladkostí musíte osvobodit všechny Electoony, ze všech 5 světů. Většinu schopností musí Rayman v průběhu hry teprve od víly Bettily získat. Zpočátku se může jen plazit (CTRL+šipka dolů). Může získat 2 druhy schopností: trvalé - od víly Bettily a dočasné, většinou od Raymanových přátel.

Vystřelovací pěst (Telescopic fist) - Pěst vystřelíte stisknutím klávesy ALT. Čím déle ji podržíte, tím dále pěst vystřelí.

Zavěšení (Hanging onto platforms) - Jakmile Rayman spadne nebo skočí, okamžitě se pokusí zachytit.

Vrtule (Helicopter) - Klávesou CTRL skočte, pak stejnou klávesu stiskněte znovu a z Raymanových uší vznikne vrtule, díky které se budete k zemi snášet velmi pomalu.

Běh (Running) - Zrychlení docílíte stisknutím klávesy X při chůzi. Můžete této schopnosti využít také k delším skokům.

Lapačka (Grabbing fist) - Díky této schopnosti se Rayman může zachytit a houpat a nebo si přitáhnout některé bonusy. Aktivuje se stejně jako vystřelovací pěst - klávesou ALT.

Raymanovi přátelé mu mohou propůjčit některé dočasné schopnosti:

Magické semínko (Magic seed) - Dostanete jej od Tarazyana a vyroste z něj po stisknutí klávesy X květina.

Super vrtule (Super helicopter) - Od hudebníka dostanete magický nápoj, který aktivuje tuto schopnost. Můžete potom vzletět a ovlivňovat směr letu. Let aktivujete klávesou CTRL, dalším zmáčknutím CTRL budete stoupat.

Světluška (Firefly) - Od mimozemšťana Joea dostane Rayman tuto schopnost a bude si tak moci posvítit v temných jeskyních. Světluška následuje vystřelovací pěst, takže při vystřelení pěsti Vám bude svítit na cestu.

Modří skřítkové (Flying Blue Elves) - Tito skřítkové umožní Raymanovi se zmenšit, tak aby se dostal přes úzké otvory. Chcete-li se zmenšit nebo naopak zvětšit ke skřítkovi přistupte.

Energie (Powers) - Ukazují zásoby energie. Začíná se třemi, ale může získat další a samozřejmě taky ztratit. Když přijdete o všechnu energii, ztratíte jeden život.

Životy (lives) - Malé postavičky Raymana, které Vám přidají jeden život, nacházejí se na hůře přístupných místech.

Zrychlovače (Speed-ups) - Zvýší rychlost Vaší vystřelovací pěsti - jsou celkem tři stupně.

Zlatá pěst (Golden fist) - Zvýší sílu Raymanovi pěsti. O tu ovšem přijdete, když jste zasaženi.

Modré kuličky - Když seberete 100 těchto kuliček, Rayman získá extra život, můžete jimi ale i zaplatit kouzelníkovi za vstup do tajných úrovní. Pokud Rayman přijde o život o všechny kuličky přijdete.

Kouzelník (The magician) - Skrývá se na tajných místech. Za deset modrých kuliček se můžete dostat do bonusových úrovní, zde můžete získat další kuličky a nebo extra životy.

Fotograf (The photographer) - Zpodobní Vás na věčné časy. Zabijí-li Vás, objevíte se na místě, kde jste byli naposledy fotografováni.

SVĚTY
Les snů (The Dream Forest):
Růžový les (Pink Plant Wood) - 4 levely
Laguna úzkosti (Anguish Lagoon) - 4 levely
Bažiny zapomnění (Swamps of Forgetfulnes) - 3 levely
Hnízdo komára (Moskito Nest) - 6 levelů

Musíte projít celým lesem, aniž by jste spadli do bažiny. Potkáte zde Tarazyana, svého prvního přítele. Na závěr se setkáte s obřím komárem.

Země hudby (Band Land):
Bongo (Bongo Hills) - 5 levelů
Allegro Presto - 3 levely
Hromové výšiny (Gong Heights) - 5 levelů

Pohybujete se mezi hudebními nástroji se vyhýbáte se špatným notám. Musíte se zbavit nebezpečných trumpet a utkat se s Mistrem Saxofonu.

Modré hory (Blue Mountains):
Soumračná rokle (Twilight Gulch) - 2 levely
Tvrdé skály (The Hard Rocks) - 1 level
Balvanovy hory (Mr. Stone s Peaks) - 5 levelů

Musíte si dávat pozor na laviny kamení a kamenné nestvůry. Potkáte zde hudebníka, kterému pomůžete najít ztracenou kytaru. Nakonec Mistr Balvan.

Obrázkové město (Picture City):
Gumové pláně (Eraser Plains) - 4 levely
Tužkový pětiboj (Pencil Pentathlon) - 3 levely
Kráter vesmírné mamči (Space Mama´s Crater - 4 levely

V malém kině potkáte postavy z filmů o pirátech a nebo sci-fi. Nakonec potkáte vesmírnou mámu se smrtelně nebezpečným válečkem.

Jeskyně škorpiona (The Caves of Skops):
Křišťálový palác (Crystal palace) - 2 levely
U Joea (Eat at Joes) - 5 levelů
Škorpionovy krápníky (Skops Scalactities) - 1 level

Můžete ji navštívit pouze přes obchůdek mimozemšťana Joea. Musíte rozsvítit nápis na jeho obchodě, vyhýbat se pavoukům a projít mezi krápníky až ke škorpionovi.

Zámek sladkostí (Candy chateau) - 4 levely
Zde se schovává samotná pán Temný, ochraňován klauny a kaskadéry. Dejte si pozor na všechny.

HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one