Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Návod bohužel ještě není kompletní. Jak budu hrát dál, budu ho doplňovat!!!!

Rayman 3 je pokračováním velmi úšpěšné hry Rayman 2. Hra je velmi pěkná jak graficky, tak i hudba se skvěle povedla. Ovládání je také bezproblémové, i když trošku jiné než tomu bylo ve dvojce. Ale rychle si zvykneme. Samozřejmě nám v průběhu hry budou zase pomáhat naši staří dobří kamarádi: Globox a Murfy. Hra je rozdělena do několika různých světů a ty se skládají z několika dalších levelů. V každém levelu máte za úkol kromě zlikvidování všech nepřátel, posbírání co nejvíce drahokamů, také vysvobodit co nejvíce klecí - nejlépe všechny. Na konci každého levelu dostanete přidělen příslušný počet bodů a hvězdiček, podle toho jak jste byli úspěšní. Je třeba všechny části pořádně prozkoumat a i dobře poslouchat, protože zajatci v klecích o pomoc volají, což je často slyšet i když klec vůbec není vidět.Já jsem se snažila dostat se dák se všemi klecemi, ale nesesbírala jsem všechny drahokamy. Za odměnu budeme dostávat barevné plechovky, které mají po použití různé účinky:

Zelená - snižuje dolů točivé muchomůrky
Červená - rozbíjí zatarasené dveře
Modrá - klepeta na řetězech k překonávání propastí
Oranžová - létání a odpálení raketky
Žlutá - vrtule k vynesení vzhůru

V Raymanově zemi se stala nepříjemná věc. Jeden z lumů byl ovlivněn někým strašným a stal se z něj zlý lum. Tento zlý lum začal přeměňovat i ostatní červené lumy, s jejichž pomocí chce ovládnout celý svět. Jejich plán náhodou objevil Rayman a jeho kamarád Globox.

Takže začneme: V animaci vidíte, jak na spícího Raymana útočí piráti. Globox s Murfym se ho snaží probudit a zachránit ale když se jim to nepodaří tak se pokouší ho odtáhnout pryč. Globox utrhne Raymanovi jeho levitující ruce. A tak začínáme bez nich a musíme je dostat zpátky.
Na začátku vidíte jak Raymana nese Murfy. Musíte šipkami prolétávat celou oblast a snažit se sebrat co nejvíce červených lumíků. Když se Vám to podaří, dostanete se do 1. levelu.

1. THE FAIRY COUNCIL
1. LEVEL
Po úvodní instruktáží Murfyho jak a co máte dělat pokračujete ve hraní. Pokud nemáte doplněný život (zjistíte to stisknutím klávesy "v") sesbírejte červené lumíky - je jich tu spousta. Věci u kterých se Vám při pohledu na ně ukáže červená šipka v pulzujícím kolečku slouží k tomu, abychom do nich střelili a tím z nich dostali co máme. Ať už se jedná o různé tvory, dřevěné soudky nebo různé přepínače v podobě otisku ruky. Projdeme tedy pečlivě celou oblast a všechno co najdeme sebereme, protože za to dostáváme body, které se nám budou hodit dále. Při určitém množství dosažených bodů (hvězdiček) se nám zpřístupní bonusový level, který je kdykoliv přístupný z nabídky menu - Arcade. Potom už jenom zbývá si vybrat, který bonusový level chceme hrát.
Potom se dáme do ležícího kmenu a vyškrábeme se po výstupcích nahoru. Cestu kudy máme jít nám ukazuje Murfy (později Globox). Pokud si tedy nevíme rady kam dál, najdeme mouchu Murfyho (Globoxe). Dostaneme se do části kde jsou na vodě různé ostrůvky a uprostřed jeden s podivným obeliskem. Celou oblast projdeme, naproti nakopeme raka, když si na nás začne dovolovat. Všimneme si sudu s namalovanou švestkou. S těmi Globox tropí pěkné lumpárny, ale to uvidíte sami. Nyní se tedy vydáme za sudem, který před námi utíká proti směru hodinových ručiček (tedy zprava doleva) a když sud skočí na již zmíněný obelisk nakopneme ho. Získáme zpátky zase svoje ruce a tím schopnost vystřelovat střely.
Přejdeme tedy k zavřeným dveřím na břehu a pomocí znaku s rukou je otevřeme. Vejdeme dovnitř a tím do dalšího levelu.

2. LEVEL
Objevíte se v kruhové místnosti uprostřed s jezdící plošinou. Napřed zase celou oblast projdeme a vše sesbíráme, to už nebudu dále popisovat, potom si stoupneme na tu plošinu a pomocí mačkání klávesy "mezerník" vyjedeme nahoru. Honem přeskočíme na pevnou zem a jsme v další kruhové místnosti s výstupky po obvodu zdi. Sestřelujeme dřevěné soudky (nebo co to je) a to tak, že musíme mezerník chvilku podržet, aby byla střela účinnější. Vyskákáme až úplně nahoru a sbíráme drahokamy. Když jich máme dostatečný počet a sestřelili jsme všechny soudky, otevřou se dveře a přeskočíme na pevnou zem a jsme v další kruhové místnosti s dalším podivným zařízením uprostřed. Projdeme a vrátíme se po schodech na plošinu nahoru, kde se nám objevují šipky. Plošina na které stojíme slouží jako výtah nahoru a chce to trošku cvik, aby se nám to povedlo. Je potřeba střílet střídavě do leva a do prava na znaky rukou před námi. Jenže ty jsou za sklem a je potřeba střílet za roh. To uděláme následovně. Rayman si stoupneme na kraj plošiny, buď vlevo nebo vpravo, kde zrovna znak ruky je, potom se musí rychlet zmáčknout "pravý ctrl" a šipka vlevo nebo pravo, podle toho na které straně stojíme a vystřelit mezerníkem. To opakujeme až do chvíle než nás plošina vyveze nahoru. Tam rychle přeskočíme na další plošinu.Tady vidíme, jak nám pirát před nosem zvednul můstek a schoval se za ním a tak si stoupneme přímo před něj a stejným způsobem střílíme střely za roh až ho zasáhneme. Potom uteče a můstek se zase otevře. Dostaneme za to zelenou plechovku, a jdeme dále, střelíme do muchomůrek před námi a vyskáčeme po nich nahoru. To je konec tohoto levelu.

3. LEVEL
Objevíme se v místnosti, kde před námi je schovaný pirát za štítem a střílí po nás. Musíme ho zlikvidovat. Dá se to jedině tak, že se snažíte skočit na něj (neboli za něj) a rychle do něj střelíte. Chce to trošku trpělivosti, ale jde to. Dostaneme zelenou plechovku a použijeme ji na muchomůrku na které jsou drahokamy. Uvidíme také, že Rayman umí dobře ručkovat a šplhat. Postupujeme dále za Murfym, přeskakujeme ostrůvky, až se dostaneme do další části, kde se nám přehraje filmeček. Zabijeme tlustého piráta a pokračujeme dál. Na zdech jsou výstupky a ve vodě taky. Musíme skákat všude tam, kde vidíme na obrázku černého luma, když k němu skočíme vylétne žlutý lumík a obrázek zůstane rozsvícený. Hledáme jednoho zlého, který nám s pomocí víly otevře dveře dál.
Vyskáčeme nahoru a úzkou štěrbinou ve zdi vyšplháme nahoru a cestou sbíráme žluté drahokamy. Rychle vyběhneme po schodišti, které se bortí (pokud se nám to nepovede než spadne, budeme muset přeskakovat). Zabijeme piráta a použijeme zelenou plechovku na další muchomůrky a opět vylezeme nahoru trhlinou ve zdi. Přeručkujeme po stropě dále, ale pozor kostky padají a proto se musíme rychle vyhýbat. Dále za Murfym až na konec levelu.

4. LEVEL
Objevíte se v místnosti se zeleným světlem na zemi. Běžte dozadu za Murfym a dostanete se do místnosti, kde jsou Teenses, pořádně to tam prozkoumejte (já nic nenašla) a po animaci vskočte do zeleného světla. Nyní Vás čeká ztřeštěná jízda po barevných oči trhajících můstcích v ještě barevnějších tunelech. Když spadnete, Murfy Vás zase vynese nahoru, ale odečtou se Vám body. Po určitých úsecích se jízda ukládá a tak naštěstí nemusíte celou bláznivou akci projet na jeden zátah.. Když se dostanete až nakonec jste v novém světě. Pokud Vám to hodně poleze na nervy zmáčkěnete klávesu "Esc" a jděte třeba na kafe.

2. CLEARLEAF FOREST - 10 klecí
V tomto novém světě už budeme hledat klece a vysvobozovat z nich zajatce.

1. LEVEL
Ocitnete se venku. Před sebou máte 2 piráty a tak je zlikvidujte. Vše pořádně prohlédněte a posbírejte. Dále uvidíme stavení se 2 vchody na každé straně a se schodištěm uprostřed. Za mřížemi u levého vchodu je klec, ale odtud ji nemůžeme vysvobodit. Dáme se tedy pravým vchodem, zprovozníme tlačítko na zdi a skočíme na plošinu nad laserem. Když nás vyveze nahoru přeskočíme na síť na stropě a ručkujeme až k druhému tlačítku. Opět skočíme na plošinu a zprovozníme tlačítko. Otevře se nám průchod dále.Přeručkujeme až nakonec. Tady uvidíme 1.klec, kterou jsme před tím viděli zvenčí a tak vysvobodíme zajatce a dostaneme za to zelenou plechovku a otevře se nám vchod nahoře, takže už nemusíme přeskakovat přes laser. Použijeme plechovku a honem do prostředního vchodu nad schody. Střelit na muchomůrku a vylézt nahoru. Pozor na 2 další piráty. Dostaneme červenou plechovku a ta slouží k rozbíjení zatarasených dveří. Všechno pořádně prozkoumejte, vlevo na konci chodby nezapomeňte vysvobodit další už 2. klec. Pomocí červené plechovky otevřeme všechny dveře, najdeme tam drahokamy a potom honem za most použít plechovku na dveře, kterými půjdeme dál. Tady musíme s pomocí vrtulky (2x klávesa "c") sletět dolů. Dostaneme se k něčemu co vypadá jako mlýn. Uvidíme 2 piráty, ale je jich tam víc. Zlikvidujeme je a potom se po bednách vyškrábeme nahoru. Po krátké animaci s Globoxem se ocitneme (nebo tedy Globox) ve vodě a musíme ho zachránit ven. Klávesou "Enter" a šipkami doleva a doprava uhýbáme před rybami, které nás pronásledují. Tím se dostaneme do dalšího levelu.

2. LEVEL
Ocitneme se na plošině, kde pod sebou dole vidíme jakýsi větrný mlýn a asi 4 piráty. Zlikvidovat a použít získanou zelenou plechovku na muchomůrku. Vyškrábat se nahoru a zabít další 2 piráty. Přeskákat až na konec, tam je ještě další a získáme červenou plechovku. S pomocí ní můžeme otevřít dveře dole, kde jsou drahokamy a dveře nahoře, kam vyskočíme z plošiny, kde je další 3.klec. Je to ale přesně na čas. Takže musíme rychle a přesně, jinak to nestihnete. Po animaci, kdy Globox vypil další sud a lítá jako balón jdeme dveřmi, které jsme si nahoře vzadu otevřeli. Ocitneme se nahoře nad vodopádem, slétneme pomocí vrtulky dolů. Sebereme všechno co najdeme a vylezeme po žebříku až nahoru a zase se necháme vrtulkou snést dolů doleva na ostrůvek. Tady uvidíte 4.klec, po jejím rozbití dostanete modrou plechovku, která slouží k přenášení se pomocí řetězu a závěsných kovových kleští. Takže to hned vyzkoušíme a přehoupneme se na druhou stranu, potom přeskáčeme na plošinu k pirátovi a zneškodníme ho. Dostaneme další modrou plechovku s jejíž pomocí se dostaneme až na konec do jeskyně ve skále, kde už na nás čeká Globox. Zabijeme asi 3 piráty a uvidíme za branou další, kteří bránu otevřou a potom je zlikvidujeme taky.Vzadu, kde byli před tím 2 piráti je již 5. klec. Tak ji rozbijeme a dostaneme červenou plechovku. Rozbijeme dveře opodál a jdeme dál. Uvidíme švestku na větvi. Shodíme ji a hodíme s ní na kůl napravo. Poslouží nám jako schod k tomu, abychom se dostali nahoru. Posbírat drahokamy a jsme v dalším levelu.

3. LEVEL
Objevíme se v chodbě, na konci hned musíme zabít čarodejnici (či co to je) nejlépe z dálky a uhýbat. Stačí dvakrát silnější střela a je to. Dostaneme oranžovou plechovku a tak budeme lítat s raketkou. Stoupneme si doprostřed na stupínek, kde je plechovka a uvidíme před sebou 3 otvory. Musíme do každého vletět a proletět ho až na konec, kde máme narazit do obrázku Raymana. Pozor šipky nahoru a dolů fungují obráceně. Po úspěšném prolétnutí každého, se nám otevře jedna mříž ve vchodu dole před námi. Chce to trošku cviku, ale jde to celkem sandno. Hned jak se nám podaří proletět posledním otvorem, otevře se poslední mříž a vběhne na nás otravná čarodejnice. Rozhodla jsem se ji zabít taky raketkou a piráta za rohem taky. Dostaneme červenou plechovku. Jdeme ven, zabijeme piráty a potom zpátky použít plechovku a honem ven a vlevo rozbít dveře. Jsou tam drahokamy. Po zabití piráta se objeví zelená plechovka. Použijeme ji na muchomůrku vpravo a na ní je modrá plechovka s její pomocí se přehoupneme přes bránu a jdeme doleva nahoru po schodech a pákou otevřeme bránu Globoxovi. Honem dolů zlikvidovat piráty. Vyběhne na nás jeden velký červený pirát, když ho zabijeme, dostaneme oranžovou plechovku, s kterou musíme doletět zabít nahoru velkého červeného piráta. Pak ješte jednou raketu a vysvobodíme 6.klec, která je zavěšená nad Globoxem v chodbičce. Narazíme do ní.Všechno prozkoumat, posbírat. Globox vypije sud se švestkou a udělá Raymanovi bublinu. Takže ji opět použijeme jako schůdek a honem nahoru. Objevíme se v místnosti s hromadou beden uprostřed, zabijeme piráty. Vlevo za mříží uvidíme klec, ale teď se k ní nedostaneme. Vylezte po bednách až úplně nahoru a ještě po žebříku. Dostanete se do místnosti s dalšími bednami. Přeručkujte po síti na stropě k páce, kterou otevřete poklop v podlaze. Skočte dolů a jste u této již 7.klece. Rozbít a dostanete další červenou plechovku. Rychle vylézt po bednách nahoru a rozbít dveře. Tady je další 8. klec. Dostaneme další červenou plechovku. A hned zase až úplně nahoru po bednách a po žebříku a rychle skočit dolů a vlevo rozbít dveře. Za nimi je 9. klec. Další červená plechovka. A zase po bednách nahoru a napravo rozbít dveře a vstoupit, to je konec levelu.

4. LEVEL
Objevíte se na mýtině, kde stráž hlídá další a v tomto světě už poslední 10.klec.Zlikvidovat a klec rozbít. Prozkoumat a potom skočit do jedné z děr v zemi. Projdeme chodbou a na jejím konci uvidíme prostor na kterém chodí veliký robot se zavěšeným panákem uprostřed. Kolem jsou modré kruhy a střídavě se na nich objevuje modrý oheň. V tu chvíli přes něj musíme přejít. Když takhle přejdeme přes tři, objeví se v prostředku raketka. Zamířit a rychle vystřelit. Musíme se trefit do panáka uprostřed. Chce to 3-4 přesné trefy. Jedna rada, je dobré poslední světlo obejít tak, aby byl robot co nejdál od středu. Jinak nám tam vlítne a střelu zašlape. Chodíme si pravidelně dovnitř do chodby doplňovat život, neustále se obnovuje.
Když robota porazíme, Rayman si vleze na místo panáka a tentokráte zašlapuje stráže on. Je jich celkem asi 15. Klávesou "c" skáče a zašlápne i ty, které před tím minul. Když je všechny zlikvidujeme, Rayman vystoupí a pokračujeme volnou cestou dále. Vyskáčeme nahoru a vzhůru do dalšího levelu.

5. LEVEL
Ocitneme se na římse, zabijeme 3 strážce. Otevře se brána. Posbíráme všechny drahokamy a skočíme do brány za Globoxem. Opět nás čeká šílená jízda na prkně v barevném tunelu do nového světa.

3. THE BOG OF MURK - 9 klecí
1. LEVEL
Objevíte se na záchodě (v něm je červený drahokam). Uteče z něj ošklivá čarodejnice. Musíte přes močál přeskákat po ostrůvcích. Na jednom z nich je 1.klec. Za její vysvobození dostanete žlutou plechovku, která Vám umožní doletět na můstky u domku čarodejnice. Když přeskáčete ještě po ostrůvcích dále směrem doprava, dostanete se k boudě nad kterou nahoře je další 2. klec.Posbíráme životy, protože je budeme potřebovat, jestli máme odvahu, tak sebereme i drahokamy, které jsou rozesety po celém močálu a jdeme dovnitř na to. Jak uvidíme čarodejnici a bude to možné, hned na ní vystřelíme. Alespoň trošku jí ubyde život. Jdeme ke kotli a ocitneme se v uzavřeném prostoru, kde naším úkolem je se snažit na čarodejnici naproti střelit zelenou hmotu z kotlíku a ta se promění na žábu. Potom je potřeba proti směru než běží ona utíkat a vystřelit. Dá se to stihnout 3-4x za jednu proměnu. Když bude čarodejnice rychlejší, udělá žábu z nás. Potom je potřeba vzít nohy na ramena a s pomocí klávesy "c" rychle utíkat. Občas čarodejnici chytne rapl a začne strašně rychle běhat kolem kotlíku. Ubývá nám život a nepřišla jsem na způsob, jak se tomu vyhnout, ale není to tak, strašné. Když už to čarodejnice nevydrží a uteče, jděte po schodech dolů. Uvidíte ji s kotlíkem na hlavě na vysoké stoličce. Posbírejte všechny drahokamy a skočte do zrcadla, které tam uvidíte. Jste v dalším levelu.

2. LEVEL
Ocitnete se v bažině s mnoha ostrůvky. Uprostřed je větší s velkým stromem. Piráti tam hrajou karty a kolem chodí stráž na chůdách v močálu. Přeskákejte po ostrůvcích a skočte na mostík a na jeho konci zlikvidujte tlustou černou obludu. Spadne do močálu. Pak skočte na ostrov uprostřed a zlikvidujte piráty. Dostanete zelenou plechovku, s její pomocí můžete zlikvidovat piráta na chůdách v bažině a potom vzhůru na muchomůrku, za ní je ještě jedna. Přeskáčeme na ně a uvidíme budku se strážci a 3. klecí. Zlikviduje, rozbijeme klec a dostaneme modrou plechovku. Když se dobře rozhlédneme uvidíme kovové háky na zavěšování. A tak toho tedy využijeme a přeskočíme na pevninu. Hned vlevo vedle soudku je v zemi díra. Skočíme tam (nezapomeňte si zapnout vrtulku) a tím vysvobodíme
další 4. klec. Máme žlutou plechovku, tak tedy vyletíme nahoru a honem vyskočíme ven. Pokračujeme do jeskyně a jsme v dalším levelu.

3. LEVEL
Objevíte se zase uprostřed močálu, mezi piráty. Chvilku počkáme a první z nich zlikvidují rostliny vyrůstající ze země. Taky si na ně budeme dávat pozor. Dostaneme modrou plechovku a tak ji použijeme, abychom se dostali nahoru do jeskyně. U spícího piráta vlevo je 5. klec. Jdeme dále, pozor na kořeny s ostny. Skočíme dolů, ale na pevninu. Zlividujeme rostlinu vylézající ze země a přeskakujeme dále. Dostaneme se k vodě, ve které jsou pirani (vyskakující ryby). Přejdeme po kmeni před námi (pozor na ryby) a potom ještě po dalším. Zabijeme piráta a dostaneme zelenou plechovku. Vrátíme se zpátky a použijeme účinek plechovky na muchomůrku napravo. Vylezeme na ni a zlikvidujeme piráta v loďce - máme zelenou plechovku, použijeme na hlídače na chůdách a zabijeme ostatní stráže. Teď je asi nejvyšší čas, doskákat si zpět pro nějaký ten život. Potom zpět přes plošinky a zlikvidovat další hordu pirátů. Mámě modrou plechovku a tak se s její pomocí vyhoupneme na druhou stranu, opět zlikvidujeme piráta a skočíme do vykotlaného kmenu stromu. To je konec levelu.

4. LEVEL
Opět u vody se spoustou ostrůvků a podivnými rostlinami s velkými listy. Zlikvidujeme všechny piráty a za odměnu dostaneme zelenou plechovku, kterou hned použijeme na muchomůrku v jedné chodbě. Ještě než vyskáčeme nahoru, podíváme se do části, kde je na druhé straně držák na řetězy, když jsme použili modrou plechovku, ale tu ještě nemáme a tak se tam nemůžeme dostat. Zato uslyšíme volání o pomoc a proto se dobře rozhlédneme a rozbijeme další 6.klec. Dostaneme velký zelený drahokam. A teď se vydáme po muchomůrce (na kterou jsme používali zelenou plechovku) nahoru. Venku je spousta pirátů a hlavně jeden za štítem, kterého je těžké zabít. Za toho na loďce dostaneme modrou plechovku. Takže honem dolů, přeskákat po ostrůvcích a pomocí řetězů se vyhoupnout nahoru. Zabijeme červeného piráta a pokračujeme ven. Vidíme další 2 piráty a ještě jednoho v loďce. Zlikvidujeme je všechny. Potom přeskočíme na ostrůvek nalevo.Prozkoumáme všchny ostrůvky a najdeme ještě další již 7. klec.Zlikvidujeme ze země vyrůstající rostliny a dostaneme zelenou plechovku, s jejíž pomocí můžeme zlikvidovat piráty na chůdách, kteří po nás dost nepříjemně pálí ohnivé koule. Přeskočíme zpět a přes loďku k zavřeným dveřím. Když k nim dojdeme, tak se otevřou a jsme v dalším levelu.

5. LEVEL
Teď jste se objevili v domě s velkým červeným pirátem - ostřelovačem. Musíte ho honit a snažit se ho zasáhnout. On Vás za odměnu vždycky zavře do nějaké místnosti a z očí do očí po sobě pálíte. Je dobré se schovávat za bedny, či nábytek. V některých místnostech se objevíte jako terč a potom musíte rychle zapadnout za cokoliv co máte po ruce, protože jinak se hned stanete terčem. Na několika místech se objevují malé potvůrky z kterých se dají vymlátit životy, které se pravidelně obnovují a proto je třeba toho využívat. Na dřevěném mostě nad hodinami, uslyšíte volání o pomoc. Když se dobře rozhlédnete uvidíte pod Vámi dole 8.klec. Dá se sestřelit, ale musíte najít vhodný úhel. Musíte hodně běhat a když pirátovi zlikvidujete život ( je znázorněn žlutým ukazatelem) vidíte jak uteče pryč. Posbírejte všechno co se dá a hurá za ním v hale u schodů je vchod do dalšího levelu.

6. LEVEL
Objevíte se v místnosti s pravidelnými čvercovými dírami. Můžete běhat po okrajích mezi nimi a případně skočit nebo spadnout dolů. Z některých Vás vyndá chapadlo nebo co to vlastně je, z některých musíte vylézt sám. Neubývá Vám život. Nad Vámi na obrovské kouli se houpe náš známý červený pirát z domu. Musíme uhýbat kouli a snažit se po něm střílet. Za určitý počet zásahů dostaneme červenou plechovku s jejíž pomocí piráta z koule schodíme a tím mu ubývá život. Nám se naštěstí po každém zásahu koulí objevuje mezi dírami a tak si ho můžeme doplňovat. Když se dobře rozhlédneme uvidíme poslední 9. klec. Až se Vám podaří ho zcela zlikvidovat, přehraje se animace a Vy se objevíte v novém světě.4.

4. THE LAND OF THE LIVID DEAD - 9 klecí
1. LEVEL
Objevíte se v místě, kde uvidíte podivnou kamennou stavbu, nahoře s klecí. Vyskákejte po plošinách nahoru a 1. klec rozbijte. Dostanete zelenou plechovku.Nyní jděte do další části. Je podobná té první.Použijte účinek plechovky na plošinku a vyskočte na ní. Zabijte piráta a dostanete oranžovou plechovku. S její pomocí vysvoboďte 2.klec, která je v otvoru ve skále vlevo, vedle diamantů. Nahoře na římse se objeví červená plechovka, kterou budeme potřebovat později. Ještě jedna 3.klec je vedle vodopádu a ta se dá rozbít také pomocí rakety, dostaneme za ní žlutou plechovku a s její pomocí můžeme u vodopádů vylétnout do jeskyně, kde visí na větvi švestka. Sestřelíme ji a hodíme dolu. Skočíme za ní a odneseme ji ke kůlu, který je vpravo vedle vchodu odkud jsme přišli a hodíme ji na něj. Máme schůdek po kterém se dostaneme nahoru a do další části. Zlikvidujeme piráty. Jdeme dovnitř do otvoru ve skále a Globox zase vypije sud se švestkou a udělá nám bublinu po které vyskočíme nahoru. Neskákejte ale hned dopředu. Podívejte se napravo. Je tam otvor, ve kterém je spousta drahokamů. Skočíme tam a vše vysbíráme. Potom přeskočíme na římsu, která vede ven a skočíme dolů. Zlikvidujeme piráty a hlavně toho lítacího. Musíme se vracet dovnitř pro životy. Po jeho sestřelení dostaneme zelenou plechovku, takže ji použijeme na muchomůrku v rohu a vyskočíme nahoru. Zlikvidujeme další piráty a vysvobodíme
4. klec. Uvidíme dřevěné dveře. Dojdeme ke kašně uprostřed a uvidíme na zemi něco jako plechovku, ale je to malá Raymanova botička. Když ji použijeme, tak se Rayman zmenší a ocitneme se v malinké botičce jako autíčku (autodrom) a naším úkolem je zlikvidovat druhé autíčko, které tam jezdí. Stiskem mezerníku zrychlíme a několikrát do autíčka narazíme. Když je to hotovo dostaneme červenou plechovku. Takže hurá nahoru rozbít dveře a do dalšího levelu.

2. LEVEL
Dostanete se opět k vodě s ostrůvky a spoustou pirátů, včetně lítacích. Když všechny zabijete dostanete modrou plechovku s jejíž pomocí se dostanete nahoru pro všechny drahokamy a na plošinu, kde je 5. klec, dostanete zelenou plechovku, takže ji použijte na plošinku a honem nahoru. Zabít další piráty a hurá nahoru ke Globoxovi a do díry ve skále. Skočíme s pomocí vrtulky dolů a z různých plošinek posbíráme všechny drahokamy s pomocí balónků.. Potom skočíme dolů do otvoru na straně, kde na nás čeká další nepříjemný souboj. Potvora za štítem a vypouští na nás malá zvířátka, která nám ukrádají život. Zabijeme ji zase tak, že na ní budeme skákat s pomocí vrtulky a bezprostřední blízkosti a snažit se dostat za štít a honem zaútočit. Dá to práci, ale jde to. Po zabití si všimneme 6. klece nad ním. Dostaneme červenou plechovku. Nahoru po žebříku a rozbít dveře. Objevíme se v místě, kde jsou do kruhu stavby z kamenů a uprostřed je taky jeden. Všude jsou piráti. Je potřeba zabít napřed toho prostředního, protože nad ostatními dělá ochranný štít. Potom zlikvidovat zbytek. Hned se objeví horda dalších, tentokráte čerených pirátů, opět zlikvidovat. Pak se objeví další velký červený pirát. Dostaneme oranžovou plechovku a vyletíme pomocí raketky zabít piráta nahoře v lodi. Pak se objeví ještě jeden poslední pirát, za jeho zlikvidování dostaneme žlutou plechovku. Vyletíme nahoru, sebere drahokamy a jdeme dále a jsem na konci levelu.

3. LEVEL
Vyjdeme ven z chody a na prostranství pobijeme piráty. Sebereme červenou plechovku a rozbijeme dveře na druhé straně. Dostaneme se chodbou do další části, kde před sebou uvidíme skleněné schody. Jděte směrem k nim, ale před lávkou vlevo skočte s vrtulkou dolů. Je tu spousta drahokamů, ale taky 7. klec. Napřed zabijte všechny piráty, pozor na ty lítací. Naproti přes vodu uvidíme na větvi švestku, ale zatím s ní nic nemůžeme dělat. Protože když ji hodíme do vody tak zmizí. Mezitím Globox zase vypije sud a udělá nám bubliny. Vyskáčeme tedy nahoru a uvidíme prostranství s kostkami na zemi. Vpravo u vchodu je vypínáč-ruka. Pužijeme ho a tyto kostky začnou vyjíždět nahoru jako schody, ale musíte rychle, protože když na ní skočíte zase sjede dolů. Vyskákat až na tu poslední a tady vidíme 8. klec. Dostaneme za odměnu nahoře na schodech, které jsou nad těmito kostkami modrou plechovku. Takže znovu: tlačítko, vyskákat nahoru a tentokráte skočit na schody. Použít plechovku vyběhnout nahoru a tam pomocí háků se přehoupnout na druhé schody, použít plechovku a znovu na další schody a honem přes háky na další schody (tady už není plechovka a tak nám musí vystačit ta z minulých schodů). Když se dostaneme úplně nahoru vysvobodíme 9.klec. Skočíme s vrtulí dolů a jdeme zase zpátky pod most, kde jsme nechali jednu nevysvobozenou klec. Použijeme zelenou plechovku, která se zde objevila a honem dolů na muchomůrky. Tak teď už můžeme švestku přeházet přes tyto muchomůrky na druhou stranu a potom ji hodit na kůl pod klecí. Vysvobodit klec. Teenses nám za to vyčaruje vír na bráně, kterým se dostaneme dále. Vyskáčeme zase po bublinách nahoru a tentokrátě skočíme těsně u zdi na pravé straně mostu na dřevěné můstky, kde jsou drahokamy a stejnou cestou se dostaneme zase nahoru. A teď jdeme do již zmíněného víru v bráně. Zabít piráty a použít červenou plechovku za sloupem a po schodech nahoru rozbít dveře. Zase vyběhneme nahoru, zabijeme piráta a dostaneme oranžovou plechovku - raketkou proletíme okýnkem mezi oběma mřížemi a ty se nám otevřou. Vejdeme dovnitř, další pirát a žlutá plechovka, vyletíme na balónek a po držácích přeskáčeme na plošinu u zdi, vyběhneme nahoru a cestou přeskakujeme střely. Zabijeme piráta a dostaneme červenou plechovku a rozbijeme dveře a po animaci jdeme dále. Zase budeme jezdit v malinkém autíčku (botičce). Jedeme tedy úplně dolů a jelikož jsme malincí, projedeme i tudy, kam bychom se normálně nedostali, abychom sebrali drahokamy. Když dojdeme úplně dolů, čeká tam na nás druhé autíčko a honička opět začíná. Po úspěšném dokončení skočíme do víru ve dveřích, projdeme chodbou ve skále, kudy jsme přišli, objevíme se na prostranství s dřevěnými rozhlednami a červenou plechovkou. Uprostřed je potvora v brnění. Nelze ji jen tak zabít obyčejným střílením. Musíte sebrat plechovku, potom udělat silnou střelu (mezerníkem) a v momentě, kdy mu nadskočí brnění nahoru, po něm rychle nekolikrát vypálit. To opakujeme až ho dostaneme. Doplňujeme si životy. Potom vyleze na jednu rozhlednu, kde je oranžová plechovka a raketkou sestřelíme páku před námi. Tím si otevřeme bránu a můžeme pokračovat do dalšího levelu.

4. LEVEL
Jdeme dále k vodě, vše sbíráme a jdeme do vody. Doplaveme až k tunelu a vzhůru do něj. Doplaveme až nakonec a za chvíli se nad námi objeví monstrum, co vypadá jako dýně na dlouhých kovových nohách. Zabijeme ho tak, že připlaveme co nejblíž k němu a mezerníkem odvracíme ohnivé koule, které na nás on střílí zpět na něj. V momentě, kdy zavře tlamu, musíme se rychle uklidit někam na stranu, protože bude po nás pálit laserem a to by nám ublížilo. Potom zase zpátky a za chvilku je po něm. Vyplaveme otevřeným východem ven. Přeskáčeme po dřevěných můstcích dozadu a dovnitř do chodby a až nakonec. Před námi je oranžová plechovka Vletíme tedy raketkou dovnitř malým kulatým otvorem a takhle postupně - celkem 4x zvlikvidujeme všechny piráty (jeden je schovaný vlevo za sloupem). Objevíme se opět v již známé kruhové místnosti vpředu s bránou do dalšího světa a tak všechno posbíráme a vyrazíme na bláznivou jízdu na prkně. Už mě to docela baví. A jsme v novém světě

5.THE DESERT OF THE KNAAREN - 12 klecí
1. LEVEL
Objevíte se na ostrůvcích v horké lávě. Hned na začátku jsou 3 červení piráti. Přeskakujeme tedy dále do otevřeného vchodu, tady je místo červené lávy, nějaká zelená voda. Skočíme tedy dolů na ostrůvek a přeskáčeme po nich až k žluté plechovce. Potom pomocí vrtule přelétneme k další žluté plechovce a k další a potom na most, odkud na nás střílí pirát. Zabijeme ho. Potom zase na pravé strně mostu na žlutou plechovku, potom ještě jedna a z její pomocí se dostanete na plošinku, kde je modrá plechovka a vy se pomocí háků, musíte dostat dál. Potom na druhou stranu mostu zas přes žluté plechovky až na výstupek, kde je modrá plechovka, potom přes háky doleva až do části kde je oranžová plechovka - použijeme raketku. Vlevo nahoře vedle fontány je okýnko, kterým musíme proletět, abychom se dostali k 1. kleci. Potom musíme sletět na výstupek k modré plechovce a přeskákat přes háky na plošinku, kde byla za mřížemi vidět klec. Po krátké animaci dostanete červenou plechovku a tak vzhůru rozbít dveře úplně vlevo na skále nahoře. Už tady na nás čeká Globox. Vejdeme dovnitř a po animaci je tady další monstrum. Utečeme mu a až narazíme do díru, tak tam skočíme. Jenom tak nás hned nezabije. Dole na ostrůvku je oranžová plechovka. Použijeme raketku, abychom sestřelili 2. klec, která visí hned nad námi. Potom znovu použijeme raketku, tentokárt s ní narazíme do gongu, který je nahoře vedle modrého světla. Tím monstrum odlákáme. Honem vylezeme ven na druhou stranu než jsme stříleli na gong a sebereme modrou plechovku a utíkáme do chodby a doleva a na konci použít hák k přehoupnutí na druhou stranu. Tím se zbavíme prvního monstra. Bohužel nejde zabít.
Tady utečeme před další potvorou dozadu, jsou tady nějací duchové (nebo co to je) a tak je zlikvidujeme. Vezmeme kámen a neseme ho ke kostce na druhé straně. Když uvidíme duchy, honem kostku položíme kláveskou "c", protože jinak se nám objeví na původním místě, kde byla. A tak pokračujeme až ke kostce a tam ten kámen klávesou "c" položíme. Tím se nám otevřou mříže a my můžeme jít dále. Jdeme dovnitř a použijeme oranžovou plechovku, proletíme otvorem a střelíme do gongu před námi, potom honem skočit dolů a do chodby napravo skočit na ostrůvek s lávou a pokračovat do chodby a zase budeme nosit kámen. Pozor tentokráte jsou duchové na dvou místech. Otevřeme chodbu a pokračujeme do dalšího levelu.

2. LEVEL
Objevíme se v místnosti, kde je uprostřed nějaký kopec se schody a okolo ve vzduchu několik ostrůvků. Je tady několik potvor. Musíme některou nalákat doprostřed nahoru, aby šlápla na kostku se šlápotou. Tím uvede do pohybu ostrůvky a my je budeme moci použít, abychom se dostali dále. Jdeme napřed doleva dozadu za plošinu, k hořící pochodni na začátku cesty nahoru. Jdeme až nakonec a snažíme se, aby si nás potvory nevšimly, protože jinak by hned za námi běžely. A nyní můžeme přeskočit na první ostrůvek. Přeskakujeme napřed směrem doleva až na poslední odkud skočíme do výklenku a vysvobodíme další 3. klec. Dostaneme zelenou plechovku a tak honem dolů, použít ji na točící plošinku před výklenkem. Použijeme a vylezeme nahoru, sebereme všechno co můžeme. Teď se vrátíme nahoru, odkud se dá přeskočit na lítací plošinky. Tentorkáte se ale vydáme doprava, přeskáčeme všechny až k modré plechovce. Použijeme modré háky, abychom se dostali nahoru na zídku. Tady ještě přeskočíme vedle a vysvobodíme 4. klec. Dostaneme žlutou plechovku, ale opatrně je na okraji, ať nespadnete dolů. Nebo to budete celé skákat znovu. Použijeme plechovku a vyletíme nahoru a hurá do dalšího levelu.

3. LEVEL
Projdete po schodech nahoru a před sebou uvidíte hned 3 monstra. Půjdete do chodby kde je život a vylezete nahoru, seberete všechno co najdete, potom přeskočte naproti na plošinku a přeručkujete opatrně s použitím obou stran zdí po sítích dále až budete moci přeskočit na malý můstek. Pak pokračujte až kam to půjde a za zelenou louží doprva do chodby. Až nakonec, zavře se za námi vchod a teď doleva sešplhat dolů. Použít žlutou plechovku a vyletět nahoru na ostrůvek hned za monstrem, potom přeběhnout nakonec a přeskočit do výklenku k oranžové plechovce. Raketku použijeme zase na gong a honem na plošinku, kde je modrá plechovka a honem o patro výš a doběhnout okolo na konec a použít háky k přehoupnutí na druhou stranu. Tam to pořádně prozkoumejte a najdete další 5. klec. Dostanete drahokamy. V jednom výklenku uvidíte žlutou plechovku. Seskočte sezhora k ní, použijte a vyleťte nahoru na plošinku s 6. klecí. Potom skočte o patro níž, než vidíte monstrum a jděte dál chodbou. Dostanete se k velkému sloupu s točitými plošinami okolo. Vidíme nad námi monstra. Vydáme se nahoru. Překážku obletíme a pokračujeme k oranžové plechovce. Sestřelíme raketkou 7. klec, kterou vidíme viset nahoře a potom znovu raketkou střelit do gongu. Když se dostaneme až k další plechovce, opět raketkou sestřelíme již 8. klec a potom znovu střelit do gongu. Monstra odběhnou a my máme volnou cestu dále. Vyskáčeme štěrbinou ve skále nahoru a při seskoku dolů s vrtulkou sestřelíme 9. klec. Dostaneme drahokamy. Potom vylezeme znovu nahoru, jdeme dozadu a jsme v dalším levelu.

4. LEVEL
Objevíte se uprostřed ochozu a ať půjdete na kteroukoliv stranu, půjdou po Vás z obou stran monstra. Skočíme tedy dolů. A potom některou dírou v zemi ještě dolů. Je tu spousta drahokamů, ale taky duchů, které musíme pořád likvidovat. Potom po kamenech v rohu nahoru. Teď budeme zase nosit kámen. Jenomže okolo těch děr. V několika místech se s námi utrhne kámen po kterém jdeme a my spadneme dolů. Těžko Vám popíšu kudy máte jít. Musíte to zkusit. Ale dá se to obejít do kolečka, těsně u středu, třeba najdete i jinou cestu. Když se nám to povede umístíme kámen na kostku a otevře se nám vchod. Jdeme dále. Začnou nás honit monstra a tak zase skočíme dolů, k zelené lávě a pohybujícím se plošinám. Přeskáčeme po nich nahoru až k 10. kleci. Dostaneme drahokamy. Pak skočíme zpět na jezdící plošinu před námi a napravo do chodby pro životy. Přepadnou Vás monstra a zajmou Vás. Po animaci se objevíte v aréně a budete bojovat s dalším bossem. Metá po Vás laserové paprsky, musíte se jim vyhýbat - nadskakovat. Po okruhu plošiny máte životy a červenou plechovku pro větší rány. Ale pozor i tady po Vás střílí ohnivé koule. Když ho konečně zabijete, tak se v animaci dozvíte, že jste získali novou schopnost a to černé lumíky, které zbydou po zabití piráta proměnit na život. Dělá se to klávesou "v", kdy Rayman vyplázne jazyk - vystraší ho a je to. Budeme to potřebovat i dále. Potom se objevíme v kruhové místnosti, kde jsou po obvodu drahokamy. Tak je všechny posbíráme. Mezitím ještě zabijeme 1 piráta a když vystrašíme černého lumíka, objeví se další pirát a od něj po zabití dostaneme zelenou plechovku a tak ji použijeme na točící plošinku a vylezeme po ní nahoru a jsme v dalším levelu.

5. LEVEL
Objevíte se zase někde v lávě se spoustou kostí před Vámi. Tak začneme přeskakovat. Narazíme na dva piráty. Musíme zabít napřed toho většiho vlevo, protože ten toho napravo oživuje. Pak skáčeme dále až k zataraseným dveřím, tady na nás zaútočí několik lítacích příšer, zlikvidovat. Globox mezitím zase vypije další sud a udělá nám bubliny. Vyskáčeme tedy nahoru a z té poslední sestřelíme 11. klec a dostaneme červenou plechovku a tak můžeme rozbít dveře. Vejdeme do chodby a posbíráme si životy. Venku jsou piráti na chůdách. Vběhneme rychle ven mezi ně a napravo nahoře je hned poslední 12. klec. Dostaneme zelenou plechovku a tak můžeme zlikvidovat piráty na chůdách, spadnou dolů a tak je musíme ještě jednou sestřelit. Když zabijeme posledního, tak se na nás vrhne ještě několik lítacích, takže s pomocí zelené plechovky zničit i ty. Dostaneme modrou plechovku, takže se přehoupneme na druhou stranu přes bedny, zabijeme ještě 2 další potvory, jdeme vlevo na most, tady ještě nějaké lítací piráty a jdeme po schodech dovnitř do dalšího levelu.

6. LEVEL
Objevíme se v chodbě s Globoxem. Před sebou uvidíte 4 piráty a mezi Vámi je propast. Skočte dolů a pomocí čtverců na zemi, schazujte na piráty kvádry na druhé straně (když na čtverec šlápnete, sjede kvádr). Když je takhle zlikvidujete, tak se uprostřed objeví kostka a můžete přejít na druhou stranu. Opět máme před sebou bránu do jiného světa a po animaci do ní skočíme.

6. THE LONGEST SHORTCUT - žádná klec
1. LEVEL
Po animaci s Teenses se objevíte u zeleného světla na zemi. Projdeme místnost a sebereme korunku, ležící na kostce u brány. Potřebujeme je mít všechny, abychom bránu otevřeli. Potom do zeleného světla skočíme. Před sebou uvidíme zase botičku a tak ji použijeme a všechno pořádne projedeme a posbíráme. Když protivníka zlikvidujeme, dostaneme modrou plechovku. Musíme přeskákat do oken, kde jsou korunky. Postupně se tam tedy vyhoupneme s pomocí modré plechovky a háku. Před tím musíme šlápnout na kostku, aby se nám otevřeli mříže na těch oknech. Máme na to jenom určitý čas a tak nesmíme dělat chyby a pracovat rychle. Do poslední místnosti se dostaneme ještě přes další háky. Potom skočíme opět do zeleného světla. Teď máme všechny a proto, když se objevíme u brány, už ji můžeme otevřít. Stoupneme na kostku se šlápotou. Venku znovu stoupneme na kostku se šlápotou a uprostřed se objeví schody dolů. Tak tedy jdeme do dalšího levelu.

2. LEVEL
Před námi vydíme vchod do místnosti, ve které je brána. Opět potřebujeme korunky a tak sebereme tu jednu u brány a jdeme chodbou doleva. Čekají nás pohybující se plošinky, po kterých musíme vyskákat do jednotlivých oken (jsou celkem 3) a posbírat korunky. V té úplně nahoře skočíme opět do zeleného světla, i když ještě nemáme všechny korunky. Objevíte se v další místnosti, kde korunky visí jakoby ve vzduchu. Dole v zrcadle vidíme jezdit plošinku s hvězdičkou. Ve chvíli, kdy kolem projíždí tak na ní skočíme a měli bychom se dostat na neviditelný ostrůvek, z kterého sebereme korunky a necháme se dovést do výklenku, kde je další zelené světlo. V další místnosti máte před sebou na stěně zrcadlo a v něm vidíme létací ostrůvky. Musíme se řídit podle toho, co vidíme v zrcadle. Ještě musíme vyskakovat protože některé korunky jsou vysoko. Postupně opatrně přeskáčeme až na konec a skočíme do otvoru ve zdi. Opět zelené světlo.
V místnosti kde nyní jste je na zemi zrcadlo, na kraji sloup a pod ním jezdí 3 plošinky, které ovšem vidíme jenom zezdola v zrcadle. Vyskáčeme tedy na ně, postupně tak jak přijedou a posbíráme korunky. Musíme vždycky vyskočit jakoby nahoru na další patro. Když se dostaneme až na tu třetí u zdi, všimněme si, že v zrcadle je vidět vchod, ale žádný tam není. Proto nad tímto obrazem v zrcadle na plošince nadskočíme a uděláme jakoby krok vpřed. Otevře se nám vchod dál. Dostanete se k bráně, otevřete jí a hurá do dalšího levelu.

3. LEVEL
Opět je před Vámi vchod do místnosti s bránou a první korunkou. Půjdeme chodbou doleva a budeme opět sbírat korunky. Musíte přeskákat plošinky přes vodu. Po levé straně skoro na konci jsou nějaké korunky, ale klidně je nechte zatím být ještě se sem určitě vrátíte. Přeskákejte až nakonec, ale honem než se zavře mříž. Pak seskočíte dolů a pomocí tří plošinek se znakem ruky se dostanete nahoru. Zase načas, když to zvládneme sjede mříž, kterou jsme před tím viděli s korunkami až dolů a tak po ní můžeme klidně vylézt zezdola nahoru na most uprostřed. Teď máme možnost buď přeskákat po plošinách naproti mostu až nahoru do místnosti s korunkami a nebo se pokusit na plošině, kde musíme střílet do strany (pravé ctrl a šipky)na plošince na znaky rukou, abychom dojeli na druhý konec a honem sebrali korunky v místnosti než spadne mříž. Osvědčilo se mi mezerník držet při střílení o malinko déle. Plošina tak jela rychleji. Potom seskočíme dolů a jdeme k počáteční bráně, kde na náš čeká Globox. Objeví se zvláštní barevný tunel a tak jím projdeme a objevíme se na výstupku u lodě. Tak skočíme dolů a po lávce k lodi. Po animaci jsme v novém světě.

7. THE SUMMIT BEYOND THE CLOUDDS - 3 klece
1. LEVEL
Jste na lodi a plujete po moři. V této části už zase budeme sbírat drahokamy a hledat klece.Vlevo na obrazovce se nám objeví mapka (kompas) na které vidíme, jak a odkud na nás útočí nepřítel. Musíme podle toho používat patřičná děla. Máme celkem čtyři. Jedno vlevo druhé vpravo, pak jedno vpředu a jedno nahoře vzadu, kam musíme vletět pomocí žluté plechovky. Je zde hodně diamantů, ale bohužel žádný život. Na to dělo, kam se musí vyletět nahoru jsem se vykašlala a snažila se sestřelovat všechny okolo sebe pouze těmi dole. Potom když už měl protivník minimum života jsem šla zlikvidovat i ty nahoře. Po likvidaci nepřátel už bohužel nemáte čas posbírat drahokamy, takže to musíte udělat průběžně. Potom následuje animace a jste v dalším levelu.

2. LEVEL
Teď jste někde, kde je zima. Proti Vám je hned jedna tlustá obluda a tak ho dostřílíme až pod červenou plechovku, tu použijeme a jednou dobře mířenou velkou ranou ho zlikvidujeme, jenomže potom se na nás valí spousta koulí, které můžeme také rozstřelovat, ale asi je lepší se jim vyhnout. Vylezeme po bednách nahoru a narazíme na další tlustou potvoru, kterou tentokráte musíme dostřílet až do ohně a tím ho zlikvidovat, vypadne z něj žlutá plechovka a tak vyletíme nahoru. Celou tu dobu pozor na sněhové koule. Hned před sebou uvidíme 1. klec a dostaneme modrou plechovku. Vyhoupneme se tedy přes hák nahoru a zlikvidujeme piráty. Potom nás hned přepadnou 3 velcí lítací. Taky zlikvidovat. Potom s pomocí žluté plechovky vyletět nahoru na dřevěné plošinky a bo balónech ještě nahoru. Nezapomeňte odstřelit i 2 sněhuláky. Dostanete pokaždé spoustu drahokamů. Jdeme dále a přeručkujeme k červené plechovce. Dolů a rozbít dveře. Hned za dveřmi sebereme oranžovou plechovku a použijeme ji na piráta nahoře. Potom po bednách a balónech nahoru. Dole nezapomeneme na sněhuláka. Potom se s pomocí modré plechovky na balónu přehoupneme na druhou stranu. Vylezeme nahoru a se žebříku skočíme na balón se zelenou plechovkou a na další a honem nahoru, schodit piráta na chůdách. Potom skočit dolů a ještě jednou dolů. Zabít piráta a červenou plechovku použít na dveře. Po bednách a balonech posbírat co se dá, nahoru na skálu se dostanete později. Jdeme do dveří a zlikvidujeme všechny piráty i ty nahoře, tam se dostaneme pomocí žlutých plechovek. Úplně nahoře je 2. klec. Dostaneme modrou plechovku a můžeme se nyní vrátit zpět, tam kam jsme před tím nemohli nahoru na římsu. Cestou potkáme ještě jednoho piráta a tak ho zabijeme a dostaneme od něj taky modrou plechovku a můžeme po balonech vyskákat nahoru a honem se přehoupnout přes háky a balon a zase přes háky nahoru na římsu (pozor občas se tu plete nějaká vzducholoď). Tím jste se dostali do dalšího levelu.

3. LEVEL
Dostanete se před dřevěnou barabiznu. Před ní stojí pirát. Musíte ho zlikvidovat, ale napřed toho vedle co nad ním vytváří ochranný štít. Když se nám to podaří tak si všimneme klece vlevo nahoře. Napřed musíme zlikvidovat zase tu potvoru co nad ní drží ochranný štít a potom teprve můžeme vysvobodit poslední 3. klec. Doplní Vám životy. Po animaci jedete bláznivou jízdu na snowboardu. Před Vámi vidtíte Globoxe v kostce ledu, abyste byli úspěšní musíte do cíle dojet dřív než on. Cestou samozřejmě sbíráme co se dá. Po úspěšném dojetí se dostanete do dalšího světa.

8. HOODLUM HEADQUARTERS - 7 klecí
1. LEVEL
Objevíte se někde ve skladišti (nebo co to je) mezi bednami. Přeskákejte po bednách nalevo a potom na můstek, kde je oranžová plechovka. Vpravo je otvor a namalovaná šipka. To je přesně to co potřebujeme. Budeme prolétávat raketkou a vysvobozovat 1. klec. Vlevo nahoře nad lávou je ještě jedna 2. klec, také ji sestřelíme raketou. Dostaneme za to zelený drahokam. Potom se vrátíme zpátky ke Globoxovi a cestou najdeme červenou plechovku, kterou otevřeme dveře a uvnitř stiskneme tlačítko. Tím se přes lávu otevře lávka a my můžeme přejít k pirátům. Jsou tam 2. Jeden obyčejný a jeden ten tlustý se štítem, co vypouští zvířátka. Musíme ho zabít tak, že budeme na něj skákat a snažit se ho trefit.Naštěstí je na druhé straně červená plechovka a můžeme skákat na bedýnky a tak na nás nemůže. Okolo jsou nějaké životy a tak si je pravidelně doplňujeme.Na druhé straně musíme u stanu šlápnout na kulatý kámen na zemi a otevře se nám vedle mříž dál. Tam hned zlikvidujeme piráta a pokračujeme. Dále narazíme na velkou tlustou obludu, která ale nejde zabít ani obejít. Dáme se tedy otvorem vlevo a po žebříku nahoru. Po animaci se ocitneme v místnosti s různě vysoko zavěšenými bednami. Je na nich několik pirátů a tak je postupně zabijeme jak skáčeme nahoru. Nahoře nad bednami je 3. klec. Dostaneme drahokamy. Nahoře nad bednami je ještě další plošina (lešení) na kterou můžeme taky jít. Ale nemůžeme dál, protože mříž do dalšího patra je zavřená. Všimneme se na začátku kulatého kamenu na zemi. Na konci je balvan, který sem musíme přinést a "c" položit. Tím se nám otevře vchod do dalšího patra. To samé musíme udělat ještě jednou. Když se dostaneme nahoru, musíme zmáčknout vypínač a můžeme pokračovat. Skočíme dolů a objevíme se za tlustou obludou. Tu zase uderžuje při životě oživovač a tak ho napřed zlikvidujeme. Potom zaženeme obludu do lávy a můžeme jít dál. Potom dál po bednách a skákacích sítích. S použitím zelené plechovky zlikvidovat piráta na chůdách. Dostaneme červenou plechovku a tak rozbijeme dveře a jsme v dalším levelu.

2. LEVEL
Zase jsme někde ve skladišti a hned musíme zlikvidovat několik pirátů. Potom i ty lítací, použijeme k tomu červenou plechovku. Pak Vás přepadne monstrum, které už známe. Musíte vypálit velkou ránu (nadskočí mu brnění) a vy do něj musíte honem střílet. Otevřou se dveře dál. Projdeme a jsme v další místnosti. Všimneme si oranžové plechovky. Hned vedle dveří nahoře je v kleci 4. klec .Dostaneme zelený drahokam. Sestřelíme jí raketkou, ale musíme tam vletět spodem. Potom musíme vletět do okýnka, které vidíme u raketky. Na konci se musíme trefit do páky, aby nám sjely dolů bedny a mohli jsme vylézt nahoru. Proletíme a uvidíme piráta, jak páku vrátí zpátky. Takže má smůlu a musíme ho zlikvidovat taky. Střelíme ho raketkou, je napravo vzadu za bednami. Potom páku a můžeme nahoru. Tady zabijeme piráty, ovšem napřed oživovače a dostaneme červenou plechovku. Rozbijeme dveře a pokračujeme. Dostaneme se do části, kde spí pirát. Zabijeme ho a musíme projít přes lávku, přes kterou ovšem piráti střílí na terče. Musíme navíc přes ní přenést i kámen, aby se nám na druhé straně otevřela mříž a mohli jsme jít dál. Vezmeme tedy kámen a opatrně podle toho, jak piráti stříli jdeme dál. Kámen položíme "c" na kulatý kámen na druhé straně. Tím se otevře mříž. Nahoře je 5. klec. Dostaneme zelenou plechovku a tak se vrátíme zpátky přes lávku a použijeme ji na točící se plošinku. Jsou tam drahokamy. Za mříží kam pokračujeme hned musíme zabít několik pirátů. Potom si všimneme okýnka a zjistíme, že musíme střílet na terče. Když máme potřebné množství otevře se průchod dál. Sebereme životy a drahokamy a pokračujeme volnou chodbou dále do dalšího levelu.

3. LEVEL
Objevíme se v moři lávy na potápějících se bedýnkách. Přeskákejte po nich až k žebříku, který vede nahoru. Můžete si doskákat i pro životy. Drahokamy nad vodou sebereme pomocí modré plechovky a pomocí háků si pro ně můžeme doskákat. A po bednách zase zpět nahoru na žebřík. Naproti za jedoucím pásem zabijeme piráta a nezpomínáme mačkat "v", aby jsme dostali život za piráta. Potom skočíme na jedoucí pás. Vlevo nahoře jsou drahokamy, ale my se musíme dostat na druhou stranu. Musíte přeskakovat kromě plošinek ještě horké trubky s lávou až narazíte na žebřík nahoru. Poku doskáčete až na konec, jsou nahoře zase drahokamy. Pokud jste vylezli nahoru na žebřík musíte se vydat přes drátěné plošiny zpět, ale pozor z každé další na Vás vybafne nějaký pirát. Když je všechny zlikvidujete a dostanete se až na plošinu, kde je další pirát, zlikvidujeme ho a potom přepneme na přístroju páku. Tím uvedeme do chodu plošiny, po kterých budeme muset vyskakovat nahoru. Nyní tedy vstoupíme na běžící pás a proti směru musíme jít na druhý konec. Pozor na jedovatý plyn, který se na nás vypouští z otvorů napravo. Přeskočit na již zmíněné plošinky, které jsme uvedli do pohybu a honem skákat nahoru. Cestou narazíte napravo na komíny na kterých jsou drahokamy. Tak tam skočte, protože kromě drahokamů je tu i 6. klec. Všimneme si červeného drahokamu na ochozu. Musíme ho opatrně obejít doleva a na konci je schovaná klec, kterou jsme celou dobu slyšeli volat. Potom zase zpět na jezdící plošiny až k jezdícímu pásu vlevo. Skočíme na něj a rychle přeběhneme nakonec. Pozor zase na plyn. Nahoře uvidíme před sebou otáčející se plošinky. Musíme na jednu skočit a honem přeskakovat, jak jinak než proti směru a potom jak to půjde přeskočit na druhou a přeskákat až na konec k 7. kleci. Potom zpět na plošinku kterou jsem před tím viděli vlevo.Ta se nám hned zavře a přepadne nás již dobře známé monstrum s brněním. Pozor má oživovače a tak musíme napřed zlikvidovat jeho. Po úspěšném zabití, jdeme volnou chodbou dále do dalšího levelu.

4. LEVEL
Objevíte se nahoře u rychle jedoucích prkem na provazech. Rayman se na nich nemůže zachytávat a tak musíte skákat přesně a trefit se na prkno. Je to lepší bez vrtule.Když spadnete dolů nic se Vám nestane, jenom zase sjedete na začátek. Cestou 2 x jedno vpravo a podruhé vlevo narazíte na piráta. Zlikvidovat a v místě, kde Globoxe ukradnou do výklenku vpravo, skočte vlevo do výklenku s životy. Jdeme dále a přes mostek na plošinu, kde zůstaneme uvězněni, protože most zpátky spadne. Před námi je velký stroj, který na nás střílí ohnivé koule. Musíme se jim vyhýbat a snažit se na červenou značku uprostřed střelit velikou střelu a to hned několikrát, aby rtuť na teploměru uprostřed stroje vyběhla až nahoru. Tím se stroj zavře a pošle na Vás další potvory. Někdy to jsou lítací piráti, někdy jenom piráti, někdy červení piráti. Když se Vám to povede (musíte to zopakovat celkem 6x), otevře se chodba dál a jdete do dalšího levelu. Po animaci, ve kterém továrna vyletí do povětří jste v dalším světě.

9. THE TOWER OF THE LEPTYS - 10 klecí
1. LEVEL
Začínáme v kruhovém prostoru se sítí.A tak po ní vylezeme nahoru. Tady nás hned přepadne horda pirátů, včetně oživovačů, potom přiletí i lítací a nakonec ještě další piráti. Když zlikvidujeme poslední dostaneme červenou plechovku. Život si chodíme doplňovat za závěs v rohu. Otevřeme tedy dveře a jdeme dále. Musíme přeskákat po sítích na zdi nakonec a chodbou vlevo přeskakovat po bednách v lávě dále. Na konci vlevo je 1. klec.Posbíráme po bednách drahokamy a skočíme na další ostrůvek se zeleným světlem u zdi. Tady skočíme dolů. Objevíme se v místnosti, kde v rohu jsou bedny. Vylezeme na ně a rozbijeme dřevěné soudky. Dostaneme životy a budou se nám tady postupně znovu objevovat. Vyhrne se tady na nás postupně horda různých pirátů a monster. Když zabijeme ty lítací, dostaneme červenou plechovku, kterou potřebujeme na potvory se štítem. Když zabijeme postupně všechny, objeví se na zemi botička. Takže si zajezdíme, zlikviduje protivníka a dostaneme žlutou plechovku, můžeme vylětet nahoru na síť a s pomocí modré plechovky po hákách ještě dál. Vrátila jsem se ještě jednou zpět do té samé místnosti (protože jsem spadla) a objevili se tady malí čerevní piráti. Jdou snadno zabít. Pak se najednou objevila oranžová plechovka, s jejíž pomocí jsem vysvobodila nahoře 2. klec. Potom tedy znovu na síť na háky, do chodbičky a honem na další háky. Na konci v chodbičce je 3. klec. Dostaneme drahokamy. Jdeme dále. Teď na nás čeká výstup po nahoru a dolů jezdících sloupech. Na druhém je modrá plechovka, takže musíme honem přeskákat na konec a po hákách přeskočit na síť na zdi. Potom na druhou a po ostrůvcích na gumu, která jezdí kolem sloupu. Z ní potom skočit na další síť, potom na tu horní a potom přeskočit do výklenku na druhé straně. Pak jděte do chodby vpravo, kde na konci vysvobodíte 4. klec. Dostanete červenou plechovku a tak honem rozbít dveře. Potom běžíme dále, když nevíme kudy kam, všimneme si bedny a nad ní prkna. Vylezeme tam a po síti na stropě přeručkujeme až za rozbořenou zeď. A to je konec levelu.

2. LEVEL
Objevíte se v místnosti s různými útvary, ostrůvky a schody, které jsou rozbité a podobně. Hned na začátku na Vás budou střílet 2 velcí dřevění roboti. Musíte je zlikvidovat. Když zabijete toho druhého, tak se v animaci objeví na schodech ještě 2 další piráti. Po likvidaci těch prvních dostaneme modrou plechovku a tak hurá nahoru na schody. Zabít prvního a potom skočit na dřevěný můstek a zabít toho druhého. Potom po hákách přeskákat až na plošinku s drahokamy a dále po balónkách až na kamenný můstek. Potom přeskočit na druhý a dále na otáčející se plošiny a z nich na schody. Vyběhnout nahoru, kde vysvobodíme 5. klec a dostaneme modrou plechovku. Takže pokračujeme ve skákání po kruzích a balónkách až nahoru na další otáčející se plošiny. Na jedné je žlutá plechovka a tak s pomocí ní vyskočíme nahoru na plošinku, celé té otáčející se věci a v tom nás přepadnou střílející lítací piráti. Napřed 2, potom ještě jednou 2, pak ještě jednou 2 a nakonec jeden. Když je všechny zabijeme, tak dostaneme modrou plechovku. Chodíme si dolů doplňovat život a při té příležitosti si všimneme, že na jedné plošince u zdi je oranžová plechovka. Naproti ve sloupu schodiště je za mřížemi 6. klec. Všimneme si, že když šlápneme na kostku, na druhé straně než je plechovka otevřou se mříže u klece. Takže musíme hodně hodně rychle. Sebrat raketku, šlápnout na kostku a honem vystřelit na klec. Napoprvé se nám to asi nepovede, ale jde to stihnout. Potom dostaneme červenou plechovku a tak se můžeme podívat, co je za zavřenými dveřmi. Za těmi jedněmi u plechovky jsou soudky s drahokamy, za těmi druhými je páka, kterou když přepneme, tak se otočí jedna ze soch nahoře a dostaneme zelený drahokam, musíme si pro něj ovšem doskákat. Takže opět si zopakujeme cestu až úplně nahoru, kde jsme zabíjeli to kvantum lítajících pirátů a pomocí modré plechovky se přehoupneme do červeného výklenku. Vevnitř je vlevo za dveřmi žebřík a tak na něj vylezeme, musíme přeskočit na další žebřík dále a po žebříku na stropě přeručkovat do výklenku, kde je další pirát. Potom škvírou ve zdi vyskákat nahoru a přeskočit na plošinku k modré plechovce, přehoupnout se na žebřík a dostat se až k žluté plechovce. Nesnažte se vyletět na žebřík nad Vámi, musíte se dostat na druhou stranu, kde je škvíra se životy. Vylezete tudy nahoru a zase na žebřík, přes modrou plechovku na další žebřík a potom s pomocí žlutých plechovek, vyletět až nahoru do okna a cestou posbírat co nejvíce drahokamů. Nahoře projdete dozadu po schodech a ocitnete se u běžícího pásu s prkny. Střílí tady zase na Vás lítací pirát. Přeskáčeme po prknech a musíme skočit na balón, který nás vyhodí k modré plechovce, abychom se na konci s pomocí háku dostali nahoře do okna. Tady je 7. klec. Dostaneme červenou plechovku. Za ní dále ve výklenku je modrá plechovka a tak ji použijeme a s vrtulkou skočíme na první balón. Potom přes ně přeskáčeme až na konec a cestou zlikvidujeme piráta na posledním balónku. Skočíme dovnitř a tady je 8. klec. Dostanete drahokamy. Na konci uvidíte v animaci co Vás čeká. Budete v kruhovém prostoru skákat nahoru po balonech. Místo zaplavuje láva a proto musíme rychle. Aby to nebylo jednoduché, tak je ještě na některých balónkách pirát, který střílí jak po Vás tak po balónkách. Cestou si všimněte na jedné plošince 9. klece. Dostanete drahokamy. Když se dostanete až úplně nahoru a skočíte do okna, je zde 10. klec. Dostanete opět drahokamy. Jděte dále a hurá do dalšího levelu. A máte 60 klecí.

3. LEVEL
Po animaci se objevíte s Globoxem v létajícím stroji. Musíte prolétávat mezi točícími se ozubenými koly do kruhových tunelů. Mezitím si cesou zabijeme pár létajících pirátů (nejlépe držíme-li mezerník neustále) přepadnou nás celkem dvakrát. Když se dostaneme dále proletíme otvorem až k tunelu, ve kterém se točí zubaté nože. Je jich několik nad sebou a tak jimi tedy proletíme, velmi opatrně a vletíme do dalšího tunelu a tím do dalšího levelu.

4. LEVEL
Po krátké animaci se objevíte v chodbě. Jděte ke schodům, cestou posbírejte žiivoty a drahokamy a jděte k dalším schodům. Po animaci se objevíte v aréně u dalšího velkého bosse. Vypadá to podobně jako už jsme jednou zabíjeli bosse, co na nás tsřílel laserové paprsky. Opět jsme v kruhové aréně, ale hurá nemáme kam spadnout. Boss je chráněn nějakým štítem a střílí po nás elektrické blesky. Okolo jsou modré a červené plechovky. Taky nějaké životy, ale nic moc.

Bohužel se mi ho zatím nepodařilo zabít. Nevím jak na něj. Ať dělám cokoliv, život mu vůbec neubývá. Kdyby jste někdo věděl, tak prosím o radu.
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one