Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Postava Shreka se stala před několika lety velmi populární, díky stejnojmennému animovanému filmu, který se dočkal i pokračování. Dalo se tedy očekávat, že se setkáme i s počítačovou hrou, podle filmu. Jak se to povedlo uvidíte sami, pokud si hru zahrajete.

Příběh poměrně kopíruje děj filmu. V minulém díle se Shrek a Fionna po oboustranné lásce vzali. Pokračování začíná v okamžiku, kdy se oba vrací ze svatební cesty a v jejich domě je čeká věrný oslík. Teplíčka domova si však příliš neužijí, protože se ještě musí vydat na cestu k Fionniným rodičům, kteří jsou na nového ženicha velmi zvědaví. Jaké je ale jejich překvapení, když jim dcerka představí zlobra! Nic na tom nemění ani fakt, že i nevěsta je stejného ražení, protože rodiče ji chtějí zbavit kletby a připravili sňatek s krásným princem. A už je oheň na střeše. Shrek samozřejmě překáží, tudíž je potřeba se ho zbavit. Pro tento účel je najat kocour v botách. Děj se však ještě zamotá, i když nečekejte kdovíjakou zápletku. Jinak příběh je vyprávěn formou listování v pohádkové knížce, kdy vždy jeden z hrdinů předčítá příběh.

Chvílemi se převtělíte ze samotného Shreka i do Fionny či na sebe navléknete oslí nebo kočičí kůži.

Dalo by se očekávat, že Shrek si své problémy vyřeší sám, ale není tomu tak. Dá se říci, že by to ani nezvládl a je štěstí, že má tak ochotné přátele. Nastanou chvilky, kdy se kromě samotného Shreka převtělíte i do Fionny či na sebe navléknete oslí a kočičí kůži. Ano, i tyto dva hrdiny a nutno říci nejen je, si vyzkoušíte a musím říci, že právě je si s největší pravděpodobností zamilujete, protože komentují vtipně dění kolem a to mnoha trefnými narážkami. Přestože má každý z hrdinů nějakou speciální schopnost, především pak úder, všechny vycházejí ve své podstatě nastejno. Neohrabaný Shrek má občas problém někoho trefit, ovšem když se tak stane, dotyčný s největší pravděpodobností výpad neustojí. Kocour a oslík jsou zase hbitými bojovníky, nemají ale zase takovou sílu. Jak jsem již řekl, boje probíhají pořád stejně a specialitky se omezují spíše na vlastní grafické provedení, jež je skutečně u každého jiné a dá se říci, že i zábavné. Ostatně není to jen boj, co získalo nové animace, ale například takový oslík pěkně zadečkem mačká tlačítka a nahazuje nalezené výbušné předměty.

Vraťme se však k soubojům, které jsou nedílnou součástí hry, a užijeme si hodně. A to přesto, že není dvakrát o co stát. Pro boje uplatníte vlastně jediné tlačítko a údery můžete minimálně ovlivňovat pouze počtem jeho stisknutí. Při prvním je to slaboučký výpad, rychle přidané druhé přidá další uzemňující úder a třetí udolá i tvrdší nepřátele. Je tak zcela jasné, že se bitky strhnou ve zběsilé mačkání jednoho tlačítka, což rozhodně není žádná zábava.

Co se týče nepřátel, není jich mnoho. Zpočátku budete narážet na jednoduché bandity, časem přijdou na řadu dráčci, zlé stromy, netopýři či krysy. V prostředí stojí na předem daných místech a jen když vstoupíte na spínač, tak se na Vás vrhnou. Musím se ještě zmínit, kdy vlastně dochází ke změnám hlavních hrdinů. Jde o případy, kdy se například rozdělí a vy ovládáte jen jednoho z nich, s nímž pak například padnete do pasti, takže přichází na řadu další. Jindy se zase ta určitá postava hodí pro speciální akci, kterou je třeba vykonat. Tyto změny bych viděla jako plus, protože alespoň tímto způsobem dochází k zpestření hry. Občas procházíte dobrodružstvím například se Shrekem a oslíka máte za zády. Člověk by čekal, že vám ušák bude pomáhat, ale chyba, často mu budete muset pomáhat Vy a i když jsou s tím spojeny některé „hádanky“, bylo by po logické stránce možná lepší, kdyby pomáhal spíše on vám. Navíc se takřka za jakoukoliv překážkou zasekne a za čas se k vám podivným způsobem přemístí.

Hra je určena pro mladší hráče, protože ty zkušené zřejmě nezaujme svoji jednoduchostí, snad pouze vtipnými hláškami ve kterých je zejména oslík mistr.

Pokud by jste měli problémy, jak zabít kocoura a nebo zlou vílu, napište mi a já Vám to vysvětlím. Chce to hlavně trpělivost. Jinak myslím ve hře nenarazíte na žádný problém, s kterým by jste si nevěděli rady. Je fajn, že je již do hry čeština, já ji hrála v angličtině. Češtinu najdete pod odkazem "patch".
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one